Recensie Ewout – Ewout Genemans

Uitgeverij: Harpercollins
Genre: Non-fictie
Bladzijdes:
 288
Prijs: € 21,99
Waardering: ★★★★★

Waar gaat het over?

Ewout Genemans geeft een uniek en openhartig inkijkje achter de schermen.

In zijn programma’s duikt Ewout Genemans steeds opnieuw, zonder oordeel, in een wereld die onbekend voor hem is. Hij laat zien wat er kan ontstaan als we oprecht nieuwsgierig zijn naar anderen. Hoe zorgt hij ervoor dat zelfs de gevaarlijkste criminelen zich openstellen? Welke vaardigheden zijn er nodig om te luisteren en de juiste vragen te stellen? In dit boek gaat hij daar dieper op in. Hij beschrijft hoe zijn programma’s tot stand komen, welke effecten de soms heftige ontmoetingen op zijn mentale gezondheid hebben, hoe hij bepaalde zaken aanpakt en wat wij hiervan kunnen meenemen in ons dagelijks contact met anderen.

Mijn mening

Ewout Genemans is een van mijn lievelingspersonen in de televisie wereld. De series die hij maakt, vind ik allemaal leuk en kijk ik ook met veel plezier. Door zijn series krijgen we een inkijkje in werelden waar we normaliter nooit komen. Zijn serie rondom de gevangenissen vind ik denk ik het leukst, maar ook zijn bureau serie is erg leuk. Toch kan ik niet ontkennen dat het Ewout is die die programma’s zo goed maakt.

Ewout geeft ons in zijn boek een persoonlijk en uniek inkijkje in zijn werk en ervaringen achter de schermen van zijn programma’s. Ewout is geen hedendaagse autobiografie, maar eerder een combinatie van herinneringen en levenslessen van Ewout zelf. Het is alsof je bij Ewout aan de keukentafel zit en hij je meeneemt in zijn leven. We beginnen in zijn jeugd waar zijn passie voor de politie is begonnen en gaan vervolgens zijn verschillende programma’s langs.

Wat het boek sterk maakt, is de openheid waarmee Ewout schrijft over de impact van zijn werk. Hij schrijft niet alleen over hoe zijn programma’s tot stand komen, maar ook over wat heftige ontmoetingen met bijvoorbeeld criminelen, heftige situaties wanneer hij de politie volgt of over benarde situaties in sloppenwijken met hem doen. Hoe hij achteraf gezien soms toch over grenzen is gegaan en hoe situaties helemaal anders hadden kunnen aflopen. Daarmee laat hij zien dat het maken van deze programma’s niet alleen spannend is, maar ook mentaal wel zwaar kan zijn.

Naast dat Ewout vertelt over zijn programma’s probeert hij ons ook wat bij te brengen. Wat het betekent als we een echte connectie maken met elkaar. Het begint met oprechte interesse en openheid naar mensen. De openheid komt ook altijd goed naar voren in zijn programma’s waar Ewout waar hij zonder mening vragen stelt en verhalen verzameld.

De schrijfstijl van het boek is vlot en toegankelijk en leest lekker weg. Het nodigt je continue uit om toch nog even snel een hoofdstuk door te lezen. Het is geen zwaar filosofisch werk, maar een uitnodigend en lekker boek om te lezen. Ewout heeft een fijne manier van schrijven. Het boek is leuk om te lezen als je de programma’s gevolgd hebt, maar ik denk dat het ook leuk is als je de programma’s niet gekeken hebt. De situaties komen je wel bekend voor als je de programma’s hebt gezien, maar je krijgt nu wat meer persoonlijke noot erbij van Ewout.


Wil je dit boek ook lezen? Je kunt hem via mijn persoonlijke link hieronder bekijken!

Geef een reactie

CommentLuv badge